Skip to content Skip to footer

Wczasy odchudzające w górach – jak wybrać najlepsze miejsce?

Redukcja zbędnych kilogramów jest zawsze efektem ujemnego bilansu kalorycznego. Można to osiągnąć dwoma drogami – zmniejszeniem ilości spożywanych kalorii, jak i zwiększeniem zapotrzebowania na nie przy pomocy aktywności fizycznej. Gdy tryb życia nie pozwala na samodzielną zmianę w tym temacie, można wybrać się na wczasy odchudzające w górach i zdać się na wiedzę ekspertów.

Dlaczego wczasy odchudzające w górach są efektywne?

Wczasy odchudzające mają co do założenia zmienić nawyki żywieniowe oraz tryb życia z siedzącego, na bardziej aktywny. W górach, ze względu na powietrze lepszej jakości i sposobność do nieforsownej aktywności fizycznej, wczasy tego typu mają większy sens.

Co więcej, wszystkie zajęcia i posiłki odbywają się w zorganizowanej grupie, a presja i wspólne zachęcanie się do zmiany wpływa dobrze na uczestników. Co równie ważne góry czy jakieś inne miejsce z dala od środowiska, w którym się na co dzień mieszka, są sposobnością do implementowania daleko idących zmian.

Który ośrodek górski wybrać, aby w pełni cieszyć się z zabiegów i wypoczynku?

Oferty ośrodków górskich mogą się od siebie różnić, decydując się na wyjazd trzeba zastanowić się, czego się oczekuje – przede wszystkim jak intensywnie odchudzający ma być wypoczynek.

Ośrodki z taką ofertą można znaleźć praktycznie w każdym górskim kurorcie. Warto wybrać takie, gdzie oferta obejmuje zarówno dietę, zorganizowaną aktywność fizyczną oraz opiekę specjalistów: dietetyka, lekarza i trenera personalnego. Wczasy odchudzające w górach mogą być zatem kompleksowe i bardzo skuteczne gdy chodzi o redukcję wagi.

Zmiany wyniesione z wczasów odchudzających – jak implementować je w codziennym życiu, aby nie pojawił się efekt jo-jo?

Aby utracone w czasie wyjazdu kilogramy nie powróciły ważna jest edukacja ze strony dietetyka, tak aby już po zakończeniu wypoczynku można było samodzielnie przygotowywać posiłki zdrowe i smaczne.

Również wzorce gdy chodzi o aktywność fizyczną są bardzo ważne. Ćwiczenia pomogą utrzymać wagę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra