Skip to content Skip to footer

Rękawice winylowe bezpudrowe i ich zalety

Choć to jednorazowe rękawice lateksowe są tymi, które cieszą się obecnie największą popularnością, z pewnością nie są one jedynymi, którymi warto się zainteresować. Nie mniej interesujące są rękawice winylowe bezpudrowe. Co zatem sprawia, że mają coraz większe grono zwolenników?

Rękawice winylowe – próba definicji

Przynajmniej kilka zalet rękawic winylowych jest na tyle istotnych, że wskazanie wśród nich tej najistotniejszej wydaje się być trudnym zadaniem. Na pierwszy plan wysuwa się typowa dla nich dobra odporność na czynniki mikrobiologiczne, po bezpudrowe rękawice winylowe można jednak sięgać bez obaw i wtedy, gdy ma się kontakt z płynami ustrojowymi. Kolejne z nich powstają z polichlorku winylu, a jednym z ich znaków rozpoznawczych jest nieco grubsza struktura sprawiająca, że dość łatwo można odróżnić je od modeli lateksowych i nitrylowych. Osoby mające do czynienia z rękawicami winylowymi doceniają ich trwałość, zwracają jednak uwagę na to, że nie tylko ona jest ich znakiem rozpoznawczym. W tym kontekście wspomina się również o ich nieco mniejszej elastyczności niż ta, o jakiej mówi się w kontekście rękawic lateksowych. Należy mieć to na uwadze, bo nie powinno się ich używać tam, gdzie pojawia się duże ryzyko uszkodzenia mechanicznego.

Rękawice winylowe w praktyce


Plusem rękawic winylowych jest przede wszystkim wysoki stopień komfortu, jaki zapewniają. Nie tylko ten ich atut sprawia jednak, że jest o nich coraz głośniej. Mają syntetyczne pochodzenie, a co za tym idzie – nie trzeba obawiać się ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych. Można je zresztą dodatkowo zminimalizować decydując się na rękawice winylowe bezpudrowe – wolne od warstwy talku lub skrobi kukurydzianej po ich wewnętrznej stronie.
Analiza rękawic winylowych nie byłaby kompletna, gdybyśmy nie wspomnieli o tym, jak często to, co można uznać za ich niedociągnięcie, okazuje się być ich atutem. Części osób może początkowo nie odpowiadać to, że nie przylegają ściśle do skóry, do czego przyzwyczaiły nas modele lateksowe. Jest to prawda, warto jednak pamiętać o tym, że właśnie dzięki takiemu stanowi rzeczy możemy liczyć nie tylko na dobrą cyrkulację powietrza, ale i na zmniejszenie potliwości. To atuty nie do pogardzenia, gdy rękawice wykorzystuje się do wykonywania czynności wymagających pewności i precyzji.

Rękawice winylowe bezpudrowe znajdziesz w ofercie Grupy Anmar