Skip to content Skip to footer

Pojemniki do transportu i magazynowania

Do większości procesów logistycznych niezbędne są palety do przechowywania i magazynowania. Popularne, drewniane palety zostają skutecznie zastąpione skrzyniopaletami z tworzywa sztucznego. Znajdują one zastosowanie w wielu branżach przemysłowych.

Czym są skrzyniopalety?

Są to pojemniki wielkogabarytowe służące do magazynowania i transportowania różnych towarów. Znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczy, ogrodniczym, budowlanym i wielu innych branżach. Skrzyniopalety plastikowe dostępne są w wielu rozmiarach. Charakteryzują się dużą wytrzymałością na czynniki mechaniczne, promieniowanie UV i temperaturę. Można je przewozić za pomocą wózków widłowych i sztaplować (układać jeden na drugim). Materiał, z którego je wykonano jest wytrzymały i posiada wszystkie niezbędne atesty. Skrzyniopalety plastikowe wykorzystywane do transportu żywności wykonane są z tworzywa bezpiecznego dla tych produktów.

Rodzaje skrzyniopalet

Wyróżnia się kilka rodzajów tych pojemników, poza rozmiarem różnią się także budową. Na rynku dostępne są skrzyniopalety z tworzywa sztucznego pełne oraz ażurowe.Pełne służą do przewozu i magazynowania produktów płynnych, stałych i sypkich o różnej gramaturze. Najczęściej wykorzystywane są w ogrodnictwie i budownictwie. Do transportu ciężkich towarów wykorzystuje się skrzyniopalety żeberkowane. Są one dodatkowo wzmocnione, aby towar był odpowiednio zabezpieczony.Skrzyniopalety ażurowe w swoich ściankach posiadają drobne otwory. Ten rodzaj pojemników używany jest najczęściej do transportu żywności. Są proste w utrzymaniu czystości, a dodatkowo można w nich myć transportowane towary.Do każdych skrzyniopalet produkowane są specjalne przykrycia. Zabezpieczają one dodatkowo towar, chronią przed rozlaniem lub rozsypaniem.

Zalety pojemników

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego posiadają wiele zalet. Można je wykorzystywać do transportu i magazynowania wielu towarów. Najważniejszą jest fakt, że są wielokrotnego użytku, ma to duże znaczenie dla ochrony środowiska. Materiały, z których je wyprodukowano posiadają niezbedne atesty. Pojemniki są odporne na uderzenia, promieniowanie UV i zmienne warunki atmosferyczne. Można je przechowywać na zewnątrz, wewnątrz, a nawet w chłodniach bez obaw, że ulegną zniszczeniu. Stabilna konstrukcja pozwala je sztaplować, dzięki czemu przestrzeń magazynowa jest w całości wykorzystana. Puste pojemniki można składać co pozwala zaoszczędzić wiele miejsca.

Leave a comment