Skip to content Skip to footer

Leczenie Alzheimera w Warszawie

Na całym globie ponad 41 milionów ludzi zmaga się z chorobą Alzheimera. Dotyka ona przede wszystkim osoby w wieku podeszłym, czyli po 65. roku życia. Co więcej, jeszcze większy procent zachorowań jest po 80. roku życia. W Warszawie znajduje się dom opieki, w którym można liczyć na pełną opiekę seniora zmagającego się z chorobą Alzheimera.

Domy opieki warszawa i okolice

Warto zaznaczyć, że alzheimer prowadzi do nieodwracalnych zmian w mózgu człowieka. Przede wszystkim wywołuje zmiany zachowania. Co istotne, zmiana osobowości chorego i jego powolna degradacja fizyczna i umysłowa wymagają wielu zabiegów. Dlatego warto postawić na renomowany dom opieki, który zajmie się seniorem. W Warszawie jest takich placówek kilka. Zatrudniany jest wykwalifikowany zespół, który wykonuje swoje obowiązki zawodowe z pasją i zaangażowaniem.

Dom opieki alzheimer

Nie każdy wie o tym, kiedy zacząć się niepokoić i w którym momencie opieka w domu okazuje się niewystarczająca. Okazuje się, że wszystko zależne jest od stadium choroby, a to określa specjalista. Trzeba wiedzieć o tym, że po zdiagnozowaniu choroby Alzheimera i jej stadium, możliwe jest wspólnie omówienie tego, czy chory może funkcjonować samemu w domu bądź u rodziny. Co ważne, chorego oraz rodzinę mogą wspierać wtedy wizyty lekarskie i pielęgniarskie. Jednakże dom opieki dla chorych na Alzheimera to równorzędna, a nierzadko i lepsza bądź jedyna opcja. W wielu przypadkach rodziny decydują się na takie krok, kiedy chory już nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, gdzie żyje i wtedy, gdy zagraża swojemu bezpieczeństwu bądź bezpieczeństwu innych osób.

Domy opieki Alzheimer Warszawa

Warto wiedzieć, że pewnym wyznacznikiem stosowanym w różnych krajach jest również moment przejścia na pampersy. Tego typu decyzja nie jest nigdy łatwa i rodzina może zmagać się z poczuciem winy, z tego powodu dobrze będzie spotkać się z psychologiem. Trzeba tez dodać, że istnieją grupy wsparcia, poradnie oraz stowarzyszenia alzheimerowskie. Należy wiedzieć, że w centrach informatycznych, technologicznych na całym świecie trwają prace nad technologicznymi pomocami dla ludzi między innymi z Alzheimerem.

Leave a comment