Skip to content Skip to footer

Wyzwanie przestworzy: twoje pierwsze kroki w skokach tandemowych

Skoki spadochronowe to ekscytująca, choć wymagająca dyscyplina, która przenosi adrenalinę do nowych, niezbadanych wysokości. Jednak nie każdy ma odwagę, czas lub zdolności do bezpośredniego zanurzenia się w ten ekstremalny sport. Tutaj wkracza alternatywa – skoki tandemowe. Oferują one emocje skoku ze spadochronem bez potrzeby pełnego szkolenia spadochronowego.

Wspólne skoki: podstawa skoków tandemowych

Skoki tandemowe, inaczej skoki w parze, są idealnym wprowadzeniem do świata spadochroniarstwa. Od tradycyjnych skoków solo różnią się obecnością doświadczonego instruktora, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i wsparcie. Dzięki temu osoby zainteresowane próbą skoku ze spadochronem mogą zrobić to bez obaw, a jednocześnie mogą nauczyć się technik i strategii skoków ze spadochronem.

W skokach tandemowych, uczestnik i instruktor są bezpiecznie połączeni specjalną uprzężą. Używane spadochrony tandemowe są wysoce wytrzymałe i zaprojektowane do obsługi ciężarów dwóch osób. Ponadto, w przypadku skoków tandemowych stosuje się dodatkowe urządzenia, takie jak automatyczne urządzenia otwierające spadochron i spadochrony zapasowe.

Planowanie twojego pierwszego skoku tandemowego

Jeśli jesteś gotowy na skok tandemowy, pierwszym krokiem jest zarezerwowanie terminu w lokalnym klubie spadochronowym lub centrach szkoleniowych. Tam będziesz mógł omówić szczegóły skoku, podpisać niezbędne dokumenty i otrzymać niezbędne wyposażenie, takie jak kombinezon i gogle.

Moment skoku jest kulminacyjnym punktem całego doświadczenia. Skok odbywa się zazwyczaj z wysokości między 3000 a 4000 metrów, a czas swobodnego spadania zależy od wybranej wysokości. Po otwarciu spadochronu na wysokości około 1500 metrów, uczestnicy mogą cieszyć się spokojnym i niezapomnianym lotem powrotnym na ziemię.

Koszt skoku tandemowego

Mimo że skoki tandemowe są niewątpliwie ekscytującym doświadczeniem, koszt takiego skoku jest zaskakująco przystępny. Skok z wysokości 3000 metrów zazwyczaj kosztuje około 500 złotych, podczas gdy skok z 4000 metrów może kosztować około 700 złotych.

Kierowanie skoków tandemowych zawsze powierza się wykwalifikowanym, certyfikowanym instruktorom. Te osoby są doświadczonymi spadochroniarzami, dla których lotnictwo jest nie tylko pasją, ale także sposobem na życie.

Leave a comment