Skip to content Skip to footer

Najciekawsze zabiegi medycyny estetycznej na twarz

Wygląd twarzy ma chyba największy wpływ na to, jak odbiera się czyjąś aparycję. Czasami nie jest on do końca zadowalający, jednakże wtedy zawsze można go poprawić poprzez skorzystanie z korekty podbródka, lipolizy iniekcyjnej, klasycznego botoksu na zmarszczki lub zupełnie innych zabiegów medycyny estetycznej.

1 – usuwanie przebarwień

Przebarwienia, zazwyczaj będące lekko czerwonymi albo ciemniejszymi plamkami na skórze, mogą być pozostałością po oparzeniu i zranieniach, objawem chorobowym (głównie w chorobach związanych z hormonami) lub – co ma miejsce zdecydowanie najczęściej – skutkiem przebytego trądziku.

W przypadku tego defektu leczenie przeprowadza się najczęściej przy użyciu lasera. Możliwe jest również zastosowanie mniej inwazyjnego zabiegu, polegającego na nakładaniu specjalnych masek rozjaśniających.

2 – korekta podbródka

Jeżeli natomiast za swój największy mankament uznaje się tzw. drugi podbródek, warta wypróbowania okaże się na pewno lipoliza iniekcyjna. Jest to zabieg, który polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnych substancji, stymulujących proces rozbijania komórek tłuszczowych.

Lipolizę iniekcyjną, z uwagi na jej specyfikę działania, można wykorzystać zarówno do korekty podbródka, jak i do usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z innych części ciała, niekoniecznie nawet z twarzy.

3 – likwidacja rumienia

Zabiegi laserowe, tak jak zostało to wspomniane w opisie pierwszego zabiegu, pozwalają na pozbycie się przebarwień, ale mało kto wie, że coraz częściej są one wykorzystywane do likwidacji charakterystycznego rumienia, występującego zwykle na policzkach lub w ich okolicach.

Rumień to objaw mocno rozszerzonych naczynek, tzw. pajączków. Wraz z wiekiem staje się coraz bardziej widoczny i wtedy właśnie wart pomyśleć o tym, by trwale się go pozbyć.

4 – niwelacja „chomików”

Korekta podróbka, którą przeprowadza się z pomocą nici liftingujących, to natomiast jeden ze skuteczniejszych sposobów na zmniejszenie widoczności tzw. chomiczków. Poprzez wprowadzenie nici momentalnie zmienia się owal twarzy. Skóra zostaje pięknie napięta, a podpuchnięte zaokrąglone policzki dosłownie znikają.

Ciekawym dodatkowym efektem tego zabiegu może być wyraźne wyszczuplenie buzi i optycznie zrzucenie kilku kilogramów.