Skip to content Skip to footer

Kalendarze promocyjne – gdzie je zamówić i na co zwrócić uwagę?

Dzięki gadżetom promocyjnym różnego typu łatwo uzyskać większą widoczność biznesu w krótkim czasie. To także sposób na pozyskanie nowych klientów i wzmocnienie zaufania tych, który już skorzystali z naszych produktów bądź usług. Na szczególną uwagę zasługują tu efektowne kalendarze promocyjne. Jak wybrać ich producenta, by być zadowolonym z rezultatów?

Gdzie warto zamówić kalendarze promocyjne hurtowo?

Typowy kalendarz możemy kupić praktycznie wszędzie, ale spersonalizowany projekt z estetyczną kompozycją z logo firmy to zupełnie inna sprawa. Reklamowe kalendarze plakatowe będą niejako naszą wizytówką w oczach konsumentów, dlatego warto zainwestować nieco czasu w poszukiwanie producenta, który stanie na wysokości zadania.

Możemy zamówić je zarówno w drukarniach stacjonarnych, jak i drukarniach online. Ta druga opcja jest obecnie znacznie bardziej wygodna, jeśli tylko drukarnia cieszy się dobrymi opiniami i przestrzega terminów. Istnieją także na rynku firmy, które specjalizują się produkcji różnego typu gadżetów reklamowych, w tym kalendarzy. Ich zespół wie doskonale, czego poszukują klienci, dlatego może przy okazji służyć poradą co do materiałów i designu.

Na co zwrócić uwagę przy projekcie kalendarza?

Dostępne obecnie technologie druku cyfrowego pozwalają na uzyskanie praktycznie każdego układu i kształtu, jeśli chodzi o kalendarze plakatowe. Najlepiej będzie jednak wybrać klasyczne kalendarze prostokątne lub kwadratowe. Popularne formaty to choćby A1, A2, B1 i B2, ale mniejsze kalendarze też się sprawdzą – wszystko zależy od potrzeb naszej grupy docelowej.

Istotna jest przy tym jakość samego papieru, a także jakość wydruku oraz opcje rozmieszczenia zdjęcia. Kalendarze, gdzie grafika zajmuje cały dostępny obszar, a poszczególne miesiące są w nią wkomponowane, wyglądają bardziej nowocześnie.

Kalendarze plakatowe – zamówienia na wszystkie okazje!

Wykorzystanie kalendarzy ze zdjęciami w promocji marki to dobry pomysł zarówno na co dzień, jak w szczególnych okresach roku. Warto po nie sięgnąć zwłaszcza w okolicy Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. To czas, gdy wiele osób planuje zakup kalendarza na następny rok. Jeśli otrzymają go zamiast tego w prezencie do zakupów od firmy, oszczędzi im to czasu i pieniędzy, co pozostawi zdecydowanie korzystne wrażenie z kontaktu z naszą firmą.

Jednak przy zamawianiu kalendarzy plakatowych w tym czasie warto planować ich design, format i szczegóły ze znacznym wyprzedzeniem. Konieczny będzie także wcześniejszy kontakt z daną drukarnią, który pozwoli upewnić się, że zrealizuje ona duże zamówienie na czas. Kalendarze z motywami świątecznymi lub związanymi z miesiącami roku powinny znaleźć się w magazynie firmy już na początku grudnia. Dlatego też kluczowe jest tu umiejętne zarządzanie kampanią, a także zaufana drukarnia lub sklep online, który zrealizuje zamówienie w terminie.