Skip to content Skip to footer

Jak zwiększyć swoją energię i wigor w zimie?

Zabawa na zimowy wypoczynek. Zwolnione tempo dwóch pięknych entuzjastycznie szczęśliwych kobiet zjeżdżających na sankach po śnieżnym leśnym stoku w kierunku kamery. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, kumple jeżdżą na sankach w piękny dzień.
Pierwsze zimowe śniegi, krótsze dni i bezsprzecznie mniej słońca mają szkodliwy wpływ na większość z nas. Na szczęście można temu zaradzić. Dowiedz się, jak ożywić się i zwiększyć swoją witalność w ramach przygotowań do zimy.

Energia na zimę. Kluczem jest właściwe odżywianie.

Odżywianie jest podstawą dostarczania energii do organizmu. Z pożywienia wchłaniasz składniki odżywcze, witaminy i minerały, a także niezbędne kwasy tłuszczowe, które są potrzebne do wielu czynności zachodzących w naszym organizmie (w tym w mózgu). Dieta ma znaczący wpływ na stan naszego ciała i umysłu. Warzywa i owoce, produkty mleczne, pełnoziarniste pieczywo, orzechy, ryby i kasze stanowią podstawę zrównoważonej diety. Niezwykle ważne jest również codzienne dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody, aby uniknąć odwodnienia.

Suplementacja, która przynosi korzyści. Uzupełnij niedobory witamin!

Wczesna zima oznacza koniec sezonu wegetacyjnego dla większości polskich owoców i warzyw. W związku z tym problemy z ich dostępnością mogą być związane z niedoborami witamin w organizmie, które objawiają się szarością skóry, wypadaniem włosów i łamliwością paznokci. Nawet jeśli stosujesz zbilansowaną dietę, możesz mieć niedobór niektórych składników mineralnych. Problem ten może dotknąć każdego. Żelazo powinno być uzupełniane w diecie wegan i wegetarian. Warto poszukać suplementów o wysokiej zawartości pierwiastków, witamin i kwasów omega. Z bogatą kolekcją apteki internetowej można zapoznać się na stronie https://www.doz.pl/apteka/k4337-Witalnosc.

Dbaj o aktywność fizyczną w trosce o swoje zdrowie. Dowiedz się, jak przywrócić sobie energię.

Choć pogoda nie sprzyja uprawianiu sportu, zdecydowanie warto ruszyć się z kanapy i zrobić coś aktywnego, np. pobiegać. Wykazano, że regularny ruch na świeżym powietrzu, zwłaszcza gdy na dworze jest zimno, zwiększa odporność i wzmacnia organizm. Jeśli jesteś przekonany, że deszcz lub mróz nie pozwolą Ci wyjść z domu, wybierz się do pobliskiego klubu fitness lub siłowni. W każdym z czterech kątów możesz też urządzić kącik do ćwiczeń, tak aby zawsze mieć dostęp do rowerka treningowego, ciężarków lub bieżni. Regularny jogging lub chodzenie z kijkami to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią zbyt dużego wysiłku fizycznego, czy to ze względów zdrowotnych, czy też osobistych preferencji. Prędkość ruchu można łatwo zmienić, dostosowując ją do własnych potrzeb. Pokonywanie zasp śnieżnych z pewnością sprawi Ci radość i poprawi nastrój.

Leave a comment