Termolifting – popraw urodę bez pomocy chirurga!
Coraz więcej kobiet, a nawet mężczyzn z większym niż kiedyś zaufaniem oddaje się w ręce fachowców z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej. Postępująca technologia znacząco wpływa na bezpieczeństwo i komfort pacjenta podczas różnego rodzaju zabiegów. Jedną z popularnych terapii jest termolifting.
Czym jest termolifting?
Termolifting to inaczej zwany radiofrekwencją to zabieg, w którym wykorzystywane są fale radiowe. W kontakcie z tkankami głębokimi skóry rozgrzewają je, jednocześnie pobudzając fibroplasty, zwiększając sprężystość włókien kolagenowych oraz stymulując ich produkcję.
Do zabiegu używa się specjalnego przyrządu RF wyposażonego w mikroigły. To właśnie te małe elementy emitują prąd o częstotliwości radiowej. Urządzenie RF jest całkowicie bezpieczne i mało inwazyjne. Ślady po ukłuciach znikają po kilku godzinach od zakończenia zabiegu.
Radiofrekwencja – jakie korzyści?
Mikronakłuwanie niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze wywiera pozytywny wpływ na funkcje regeneracyjne skóry. Badania wykazały, że systematyczny kontakt urządzenia RF ze skórą przyczynia się do produkcji naskórkowego czynnika wzrostu, który tworzy barierę ochronną i zmniejsza podatność skóry na działanie czynników zewnętrznych.
Pacjenci zgodnie przyznają, że na efekty radiofrekwencji nie trzeba długo czekać: skóra staje się gładka i bardziej jędrna, zmarszczki spłycone, a przebarwienia i blizny bledną już po kilku wizytach w gabinecie. Wiele osób traktuje technologię mikronakłuwania jako zabieg wspierający w odchudzaniu. Zmniejsza ona ilość skórki pomarańczowej, z czasem talia, nogi i pośladki są bardziej wymodelowane.
O tym musisz pamiętać!
Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy radiofrekwencja mikroigłowa i stosowane w trakcie zabiegu urządzenie RF to bezpieczne rozwiązanie? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Termolifting poprzez wytwarzanie energii cieplnej wewnątrz skóry, działa tylko na tkanki, do których docierają mikroigły.
Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu, które warto mieć na uwadze. Są to m.in.: infekcje skórne o różnym podłożu (wirusowym, bakteryjnym, grzybiczym), nowotwór, choroba krwi i ciąża. O termoliftingu powinni raczej zapomnieć pacjenci z rozrusznikiem serca lub metalowymi implantami.