Red Alpine czy Kulczyk Investments

Nie mam jednak wątpliwości, że spółki z sektora nowych technologii, będą w naszym portfelu ważyć coraz więcej. Interesują mnie bardziej spersonalizowane środki transportu, powiedzmy codziennego użytku. Proszę jednak pamiętać, że to tylko uzupełnienie naszego portfolio. Ja również tak na to patrzę. Jeśli jednak mogę to połączyć ze stworzeniem czegoś wyjątkowego, co pomoże ludziom, będzie to wspaniała wartość dodana. Staramy się podejmować decyzje szybko, bo to ważne na tym rynku, ale równocześnie roztropnie.

gdyby nie zrobił Tesli, to rewolucja związana z samochodami elektrycznymi, opóźniłaby się o kolejne długie lata. Takich ludzi nam potrzeba. Możemy skorzystać z oferty finansowania nawet na dość wysoką kwotę przekraczającą 10 tysięcy złotych. Nie czuję na plecach presji inwestorów, którzy powierzyli mi pieniądze. Nie jesteśmy więc w takich powijakach. I wiem, że poszukują nie tylko finansowania, ale wsparcia w zakresie know-how, kontaktów czy mentoringu.

JAN Kulczyk! Wizjoner czy oszust? Dlaczego III RP funkcjonuje.

. Przyglądam się również innym projektom z obszaru szeroko rozumianego transportu. I to dużo szybciej, niż się nam wydaje. Red Alpine czy Kulczyk Investments. Jakie bazy weryfikuje pożyczkodawca?. Firm z globalnym potencjałem nie brakuje. W tamtym czasie ten rynek dopiero raczkował. Koncentrujemy się na spółkach średniej wielkości, z doświadczonym menedżmentem, z własnym produktem lub usługą. Ciekawym tematem jest health tech, podobnie cyberbezpieczeństwo, fintech czy blockchain. Z zainteresowaniem obserwuję również chiński rynek. Szukamy kompetentnych, branżowych partnerów, doświadczonych zespołów menedżerskich i ambitnych, choć realistycznych strategii rozwoju. Marta Bellon: Zacznijmy od pytania o motywację. Chciałbym, żebyśmy w tych obszarach byli co najmniej tak innowacyjni, konkurencja. Ponieważ wkładam w takie przedsięwzięcia swoje pieniądze, nasze podejście do inwestowania jest bardzo elastyczne. Po co organizować takie przedsięwzięcie jak InCredibles w tym momencie w Polsce, skoro nasza branża start-upowa jest jeszcze w fazie rozwoju, a można inwestować tam, gdzie ten ekosystem jest zdecydowanie bardziej rozwinięty, np.. Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie projekt InCredibles. Ta firma dotyka ciągle nowych obszarów, dlatego nieustająco pozostaje dla mnie fascynująca. Zresztą dziś, w dobie tak łatwego dostępu do kapitału, pieniądze przestały być najistotniejsze dla start-upowców. Budowany przez młodych przedsiębiorców, dla których taki podmiot jak Kulczyk Investments może być zbyt onieśmielający. I bohatera dzisiejszych czasów   Elona Muska, wizjonera, który niczego się nie boi. Musk robi dużo, by skrócić ten czas i pokazuje, jak ważne są w życiu przedsiębiorcy wizja i odwaga. W stosunku do każdego projektu, który mam w portfelu, mam określone oczekiwania. Nazwijmy go więc może "genialnym szaleńcem". Mnie w każdym razie inspiruje. To pokazuje, jak jest odważny, ale i potwierdza jego wizjonerstwo. Trudno być wizjonerem i nie być trochę szaleńcem. Ma to być przedsięwzięcie, które przyniesie określone korzyści.  Myślę, że jest pozytywnie zakręconym szaleńcem, bo w czasach, kiedy jeszcze nie mógł sobie na to pozwolić, stawiał wszystko na jedną kartę. Dodatkowo wymieniłbym fintech, cyberbezpieczeństwo, machine learning i oczywiście sztuczną inteligencję. Red Alpine czy Kulczyk Investments.

16cm コアキシャル2ウェイスピーカー | アルパイン | ALPINE Japan

. W rozmowie z Business Insider Polska opowiedział o tym, jakim jest inwestorem, co oferuje , jakie kierunki rozwoju technologii go interesują najbardziej i. Nie jesteśmy typowym VC, który zbiera pieniądze z rynku, z góry określa horyzont czasowy inwestycji, stopy zwrotu i sposób rozliczenia powierzonych środków. Przypomnę, że nie jesteśmy typowym VC. Popularny serwis finansowy przyznał nawet firmie pożyczkowej MoneyMan nagrodę Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. To oczywiście daje mi dużą swobodę w określaniu celów wobec spółki, ale nie zwalnia z żelaznej kalkulacji. Sami ustalamy kryteria wyboru spółek, sami określamy horyzont czasowy inwestycji, a na końcu sami decydujemy o wyborze partnerów. Stąd inwestycja w Hyperloopa. Z jednej strony inwestorzy nie wiedzieli, czego oczekiwać od start-upów, z drugiej sami ich twórcy nie wiedzieli, czego tak naprawdę potrzebują. Oczywiście są dziedziny, które mnie szczególnie interesują, np. Ze swoim potencjałem, kapitałem i zasięgiem dziś może zrobić wszystko. Red Alpine czy Kulczyk Investments. Ze swojej strony proponujemy dostęp do kapitału, doświadczenia, zespołu ekspertów i międzynarodowej sieci kontaktów. Wymienieni pożyczkodawcy udzielają pożyczek refinansujących.

. Mam pełną świadomość, że rynek start-upów jest bardzo specyficzny. I moja osobista satysfakcja. Na pewno Amazon, który rewolucyjnie zmienia model handlu. Rozmawiamy z różnymi firmami, które proponują naprawdę rewolucyjne rozwiązania, mające nam w przyszłości ułatwić życie. To najlepszy dowód na to, że nie skupiamy się tylko na rynku polskim. Marta Bellon: Wracając do strategii inwestycyjnej – projekt InCredibles, inwestowanie w technologie, wydaje się długoterminowy. Rośnie lista spółek, które pozyskały solidne finansowanie w Polsce czy za granicą. Zbudowanie wartości spółki i ewentualny późniejszy exit jest elementarzem każdego inwestora. Mało kto wtedy rozumiał potrzebę funkcjonowania takich podmiotów jak fundusze VC. Nawet te podmioty, które na co dzień reprezentują pozornie tradycyjne branże. Szczególnie ten ostatni, bo zrewolucjonizuje nie tylko rynek kryptowalut, ale dotknie wielu innych obszarów. Dzisiaj ważniejsze dla nich jest to, co więcej taki inwestor może im dać. Ponadto stawiam na transport przyszłości – tu chodzi o skalę, bo to często projekty infrastrukturalne, których realizacja związana jest z olbrzymim zaangażowaniem finansowym i wyzwaniami technologicznymi

Märkused