Posiadanie dużej gotówki może być bardzo kuszące

Nie ma możliwości sprawdzenia co kupiłeś.

Instrukcja składania notyfikacji gotówki w Systemie.

. Kiedy to zauważyłem, byłem przerażony dokładnością. Posiadanie dużej gotówki może być bardzo kuszące. A.i @engels: Dokladnie kazdy kto bedzie chcial, bedzie wiedzial co kupujesz i kiedy. Przyszlosc lezy w decentralizacji wszystkiego. Ja też płacę codzienne zakupy prawie tylko zbliżeniową kartą, bo tak jest najszybciej, ale chcę mieć możliwość zapłacenia gotówką jak tak mi przyjdzie do głowy. Janusz tak samo długo wklepuje poprawny pin aniżeli ktoś daje konkretną kwotę. Wtedy całkowicie bez ryzyka będą mogli ograbiać ludzi kreacją pustego pieniądza. Oczywiscie, wiekszosc z was tego jeszcze nie widzi, ale taka bedzie przyszlosc. Posiadanie dużej gotówki może być bardzo kuszące. Miałem gotówkę, więc nie zostawiłem zakupów. Nawet nie będziemy mogli decydować o tym czy możemy oszczędzać pieniądze :/ Nie ma ani jednego racjonalnego argumentu dla przeciętnego Kowalskiego, który mógłby wskazać, że wyeliminowanie gotówki będzie dla niego dobre. A kto wie czy nie wymysli sie jeszcze lepszych zrodel pradu w miedzyczasie dla gospodarstw domowych i firm, ktore beda mogly sprzedawac sobie za pomoca kryptowalut prad w sposob automatyczny zaleznie od potrzeb. Nie jest to weryfikowalne. @Ranger: Ale nie chodzi o argumenty za kartami płatniczymi jako możliwością, tylko za całkowitą likwidacją gotówki. Starczy ze klienci przeleja kase na rachunki w innych bankach. Nie ma ani jednego racjonalnego argumentu dla przeciętnego Kowalskiego, który mógłby wskazać, że wyeliminowanie gotówki będzie dla niego dobre. @engels: Dodajmy do tego jeszcze ujemne stopy procentowe, które rządy będą mogły wprowadzić w sytuacji złego stanu gospodarki. # FrasierCrane @engels: Nawet dziś gotówka jest nadal potrzebna. Bez gotowki nie uda sie uniknac rejestracji transakcji. Zaraz się okaże, że Pani urzędniczka będzie Ci mówić na co wypłaci Ci pieniądze, a na co nie.

A to juz jeden krok od niewolnictwa. @LaurenceFass: do "run'u" nie potrzeba gotowki. Tyle ze przed tym w UE juz chroni rpawo - banki w tkaiej sytuacji zagrozenia nie beda wyplacac calosci srodkow a tylko niewielka czesc, na biezace wydaki. @engels: jest - wyzsza sciagalnosc podatkow. Takze ten problem juz zabezpieczono. Natomiast panstwom/rzadom zalezy na uszczelnieniu systemu. Choć prawdą jest również, że korzysta się z niej szczególnie chętnie tam gdzie dochodzi do jakichś oszustw, np.

Zgubiła sporo gotówki w Lidlu i nie zgłosiła tego …

. kurakpodwodny @Ranger: Do czasu aż staniesz na stacji benzynowej bo zalałeś paliwo a akurat się terminal zepsuł ale zamówisz jedzenie w restauracji a tu bum. Do tego nadal są jakieś zakłady usługowe nieprzyjmujące karty itd. Przykładowo system ING banku na koncie pięknie rejestruje wszystkie płatności i je kategoryzuje jeszcze pięknie-zdrowie, rozrywka, transport. Bank zyskuje tutaj komfort, że nigdy nie dojdzie do tzw. Brak gotówki to brak mozliwości podejmowania samodzielnych decyzji. A co jeszcze można wymyślić - nieograniczone pole. Nie mówię, że wycofanie gotówki to dobry pomysł, ale płatności kartą nie dają żadnej możliwości kontroli twoich zakupów. Finansowanie tego typu jest oferowane zwłaszcza w sektorze pozabankowym. Całkowite ryzyko upadku takiego systemu jest zredukowane do zera. w budowlance i wykończeniówce. xd Jest zapisane w umowie ,że mamy zawsze dostęp do swoich środków kiedy tylko chcemy :p a tak naprawdę. Obieg papierowy obok możliwości korzystania z kart jest dobrym kompromisem.

Zwrot podatku a Karta Dużej Rodziny |

. @engels: Przy obecnej implementacji systemów płatności kartą, bank dostaje tylko informację o tym gdzie kupiłeś i za ile. Taki "run" może oznaczać jedynie postępującą monopolizację systemu /w skrajnym przypadku może zostać tylko jeden duży bank komercyjny/. Zgadza się, ale nie patrzysz na to całościowo. Nie ma żadnych danych, które by stwierdziły poprawność Twojego argumentu. To, że Ty wolisz być gotowy na takie sytuacje wcale nie znaczy żeby zabraniać innym nutki adrenaliny. Tej nie szkoda byłoby mi stracić wraz z portfelem. @AlekasnderWolanski: Wstępne przygotowania do tego już mamy pod postacią e paragonów.

Czy można zdobyć pieniądze bez pracy? – …

. Również się zgadza - przy czym ta sytuacja jest lepsza bo wtedy może więcej ludzi w końcu będzie uświadomiona, że ich "depozyt" w bankach to jednak nie depozyt. Trzy godziny temu miałem sytuację w sklepie, że terminal połatniczy nie działał, o czym oczywiście nigdzie nie było informacji. Poprawi sie glownie vat, ale i pewnie CIT. Jedynie lobby bankowemu zależy na pozbawieniu ludzi gotówki i przejęciu jeszcze większej władzy nad zwykłymi ludźmi. Więcej, gdy jest jakiś zaplanowany wydatek, ale na codzień nie widzę potrzeby posiadania większej kwoty. Obieg papierowy obok możliwości korzystania z kart jest dobrym kompromisem @engels: Niestety bzdura

Märkused