Nie pożyczaj jeżeli nie będziesz mógł spłacić!

Wśród moich znajomych jest tylko jedna osoba, która pożyczając ode mnie pieniądze oddaje je w umówionym terminie, a jeżeli ma się dzień spóźnić, to mnie o tym informuje. Do kwietnia ani razu nie wspomniał o ich oddaniu, choć przecież termin minął w lutym. Szkoda, że musiałam do tego dojść tracąc pieniądze i znajomości. Osoba proszona o pożyczkę też zmaga się z myślami, bo bez względu na to co wybierze, może ponieść przykre konsekwencje. Wzięłam kredyt odnawialny. Jeżeli zgodzimy się na pożyczkę, automatycznie skazujemy się na nerwy związane z niepewnością o zwrot pieniędzy. Jeśli chcesz znaleźć idealną dla ciebie chwilówkę w Sosnowcu obowiązkowo sprawdź przedstawione propozycje. I edycja kongresu sektora Fintech. Oddam ci, jak tylko dostanę alimenty, czyli za miesiąc, obiecywała ze łzami w oczach. poprosiła mnie o pożyczkę, bo była w fatalnej sytuacji. Zdarzają się też dobroduszne koleżanki.Na jednym z forów internetowych znajduję gorzką refleksję Człowiek nie jest świnią w dzisiejszym obłudnym i zakłamanym świecie.

11 przykazanie – Nie pożyczaj pieniędzy bliźniemu swemu, od tego jest bank. – samiecweb.pl

. Bardzo często takim gestem wykazują się osoby starsze proszone przez wnuczki lub własne dzieci. A ja płacę zaległy kredyt plus odsetki. Violeta pieniędzy mi nie oddała. Tej osobie zawsze chętnie pożyczę. Poczekałam jeszcze dwa tygodnie, ale kiedy Violeta nie odzywała się, nieśmiało zapytałam o zwrot pożyczki.

11 przykazanie – Nie pożyczaj pieniędzy bliźniemu swemu, od tego jest bank. –

. Znane powiedzenie dobry zwyczaj nie pożyczaj, jeszcze lepszy nie oddawaj. Wypowiedzenie prośby o pieniądze wiąże się dla proszącego z dużym stresem. Ale przecież po to ma się przyjaciół, aby im służyć radą i pomocą. No dobrze, poczekam – pomyślałam, w końcu na chleb mi starcza i teraz nie potrzebuję tych pieniędzy aż tak bardzo. Kolejna znajoma na liście straconych i mam nadzieję ostatnia znikająca z powodu nieoddanego długu.Uczę się odmawiać. Musiałam kupić leki dla małego, nie mam grosza. Telefon milczy, unika spotkań. Potem przekładała termin, a w końcu w ogóle zamilkła i mnie unika skutecznie.

Być może fałszywej, ale jednak wolimy być lubiani. Zaczynam się zastanawiać, jak w dyskretny sposób dać mu do zrozumienia, że powinien oddać pieniądze. To mniej kłopotliwe dla każdej ze stron. Nie pożyczaj jeżeli nie będziesz mógł spłacić. A ja zastanawiam się, czy „zapomniał”, czy może głupio mu powiedzieć, że nie ma jak oddać. Kiedy jednak za miesiąc historia powtórzyła się, tylko wytłumaczeniem był zaległy czynsz, zaczęłam zastanawiać się, czy aby na pewno dobrze zrobiłam. Fakt - teraz to sama nie wiem. Kobieta w potrzebie, sytuacja podbramkowa i bez wyjścia. Dzięki temu jej skopiowanie czy ponowne wydanie nie jest możliwe. pieniądze pożyczył w styczniu. Gdy pojawia się w swoim ogrodzie, to kiedy mnie widzi, nagle przypomina sobie o pilnych obowiązkach i znika w domu. Chce mi się płakać, bo przez swoją naiwność straciłam tyle kasy. Podałam rękę, udzieliłam pomocy. Odmowa zaowocować może utratą znajomości. Chcesz stracić przyjaciół, pożycz im pieniądze. Sama jednak nie mam ochoty czuć się upokorzona prosząc o zwrot pożyczki. Przestała do mnie dzwonić, a ode mnie telefonów nie odbiera. Innym wolę dać mniejsze kwoty. Mówcie - naiwnych nie sieją, sami się rodzą. W domu czekała jej nastoletnia córka, która właśnie urodziła synka. Nie chcę kłótni, bo w końcu mieszkamy obok siebie

Märkused