Jednym słowem wszystko w granicach rozsądku

Ekspert radzi: Twój e-PIT. cz.2 | Radio Katowice,

. Jako, że jest to gra kooperacyjna, walczymy wszyscy o to, żeby zdobyć wspólnie jak najwięcej punktów. Jeśli tak się stało, zostaja zmazane, a aktywnemu graczowi pokazuje się jedynie niepowielające się wyrazy, dzięki któym musi on zgadnąć główne hasło. Gracze muszą się nieźle nagłowić, żeby nie wpisać skojarzenia łatwego, bo takie raczej na pewno zostanie powielone, ale też nie za trudnego, bo przez nie z kolei można ciężej zgadnąć. Jednym słowem wszystko w granicach rozsądku. Przy grze na pewno będzie wiele śmiechu, emocji, zaangażowania.

Pierwsze próbnie sklejone akwarium - kostka 30x30x30

. Rozgrywka nie trwa dugo, nie dłuży się, dzięki czemu praktycznie za każdym razem zechcemy zagrać znowu, aby koniecznie poprawić swój wynik. Nie przepadam za tym typem gier, ale dałam się skusić, bo imprezówki kocham. Mazaki jak to mazaki – po jakimś czasie się wypiszą, ale wróżę im długie życie, bo póki co po tych kilkunastu partiach wciąż piszą bez zarzutu.

Jednym słowem - Wszystko o moich oc - Hejo :3 - …

. Z drugiej strony mimo iż jest to kooperacja, tak rzadka w imprezówkach, mamy wrażenie że już kiedyś graliśmy w coś podobnego. Konieczne jest także ustalenie hasła do logowania się. „narząd” albo w przypadku hasła „samochód” wpisać „pojazd”. Gra ma bardzo proste zasady, a mimo to wydaje się być trudna, bo ciężko jest osiągnąć wysokie wyniki. Z drugiej strony właśnie to sprawia, że gra jest wymagająca, co odróżnia ją od innych imprezówek. Jednym słowem to naprawdę fajna imprezówka, która zachęciła mnie do bliższego kontaktu z grami kooperacyjnymi, tak nielubianymi przeze mnie. Na przykład mając hasło „serce” i skojarzenia „miłość”, „amor”, „czerwony” nie jest tak łatwo zgadnąć, o co właściwie chodziło. Szybka, z łatwymi zasadmi, trochę wymagająca – idealnie sprawdzi się w każdym gronie. Pozostali gracze piszą w tajemnicy na swoich tabliczkach jedno skojarzenie, a następnie wspólnie sprawdzają, czy u kogoś nie powtórzyły się słowa. Jednym słowem polubiłam za to, że wyróżnia się od innych imprezówek poziomem trudności, trzeba przy niej wytężyć umysł i trochę pomyśleć. Warto więc pamiętać o określeniu słowa, np. Dzięki takiej nadpłacie totalna kwota do zwrotu zmniejsza się o część odsetek. Jeśli się pomyli, gracze tracą punkt, jeśli zgadnie zyskują, a jeśli spasuje, nic się nie dzieje.

Poza tym nawet jeśli ogramy grę wiele razy, zawsze możemy dać sobie od niej odetchnąć i wrócić za jakiś czas, ze świeżym umysłem znów cieszyć się każdą rozgrywką. Mogę w nie zagrać w każdym towarzystwie i na odwrót – każdy z moich znajomych niezależnie od tego czy jest w tym nowy, czy jest starym wyjadaczem, imprezówce nie odmówi. Jednym słowem wszystko w granicach rozsądku. Wyczuć, co mogą wpisać inni gracze, znaleźć w głowie kilka skojarzeń i wybrać z nich to najlepsze i oryginalne, ale oprócz tego pamiętać także, że zgadującego trzeba trochę naprowadzić. Spłata od 1 do 60 miesięcy. Jakość wykonania tabliczek jest świetna – to porządny, gruby plastik, solidny, a przede wszystkim „śliski” więc pisanie po nim idzie jak po maśle. Jednym słowem wszystko w granicach rozsądku. Tym bardziej, jeśli gramy z różnymi osobami – tak jak każdy jest inny, tak i skojarzenia mogą padać najróżniejsze. Można się jednak w tej grze popisać i wykazać sprytem, jak na przykład zrobia to moja siostra przy haśle „promień”. to kolejna słowna gra imprezowa, jakich wiele. Komponenty mieszczą się w niewielkim pudełku i są to: karty, tabliczki i mazaki. W Jednym słowie trzeba myśleć. Jest jednak coś, co ją wyróżnia – to gra kooperacyjna. Jednym słowem wszystko w granicach rozsądku. Zawsze szanuję grę, w której nie muszę nic pisać na papierze, a ścieralne plastikowe tabliczki są nie tylko na swój sposób ekologiczne, ale i po prostu bardzo wygodne. Z jednej strony te trudności są wkurzające, szczególnie jeśli gramy z osobami, które nie mają wyobraźni i wpisują najprostsze, a tym samym powielające się hasła.

#GodzinaCzytań | II Czytanie | 2 marca 2019

Märkused