Idea Bank i Getin Noble ze stratami na GPW

Dlatego połączenie byłoby bardzo korzystne dla Getin Noble Bank.Jednak oba banki na Giełdzie Papierów Wartościowych radzą sobie kiepsko. Spółka w minionych miesiącach mogła pochwalić się znaczną poprawą rentowności. Sporym problemem jest dla Idea Banku afera GetBacku.Idea Bank i należący do niego Lions Bank były bowiem aktywne podczas sprzedaży feralnych obligacji. Eksperci są jednak zdania, że to nie jedyna przesłanka, która kieruje miliarderem. Idea Bank z kolei pracuje cały czas na miano najgorszej  inwestycji na całej warszawskiej giełdzie. Na rynku istnieje aktualnie kilkaset firm pożyczkowych. Czarnecki nie wyklucza przy tym możliwości wprowadzenia do nowego banku dodatkowych inwestorów. Wszystko załatwiłem on line i nie załuję. Po wielu skargach ze strony poszkodowanych inwestorów UOKiK sprawdza, czy podczas procesu sprzedaży miały miejsce nieprawidłowości i czy nie dochodziło do celowego wprowadzania klientów w błąd. Idea Bank i Getin Noble ze stratami na GPW. Być może chce on ratować Getin Noble Bank za sprawą dobrze prosperującego jak dotąd Idea Banku. Nie wylogowuj mnie Nie pamiętam hasła. Zaplanowane dokapitalizowanie odbywać się ma zgodnie z ogłoszonym harmonogramem.

Jerzy Połomski ,,Daj''-Dni Radomska 2012.09.09.

. Getin Noble Bank w przeszłości już raz scalał akcje, aby uciec przed bardzo niskim kursem. Obecnie realizuje program naprawczy ogłoszony w kwietniu tego roku.Największym mankamentem Getin Noble Banku jest największy na polskim rynku portfel kredytów we frankach szwajcarskich. Na rynku zostanie więc mniej, ale za to dużych banków.Ewentualne połączenie  obu banków nie wpłynie jednak na uzgodniony wcześniej z KNF plan ochrony kapitału Getin Noble Bank. Plan połączenia dwóch banków miliarder uzasadnia konsolidacją polskiego sektora bankowego i rosnącymi wymaganiami regulacyjnymi. Poza tym zmaga się z niskimi współczynnikami kapitałowymi.

Getin Noble Bank - Polskie banki

. BZ WBK przejmuje Deutsche Bank Polska, a Bank Pekao zamierza przejąć Aliora. Do tej pory z tego rozwiązania aktywnie korzystał właśnie Getin Noble Bank. Obecnie sprawę badana Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tych kuszono atrakcyjnym oprocentowaniem, ale nie mieli oni świadomości, że bezpieczeństwo takiej inwestycji jest znacznie większe niż w przypadku klasycznych lokat bankowych.Z kolei Idea Bank to bank młody, który do tej pory uzyskiwał doskonałe wyniki. Wcześniej strategia Getin Noble Banku w dużej mierze opierała się na agresywnej sprzedaży dużej ilości kredytów, również tym osobom, które nie uzyskały ich w innych bankach. Sprawą zainteresowała się też prokuratura. Getin Noble Bank od długiego czasu znajduje się bowiem na granicy dopuszczalnych przez Komisję Nadzoru Finansowego wskaźników bezpieczeństwa. Łączenie się kolejnych banków nie wróży dobrze konkurencji na krajowym rynku. Po ostatniej sesji Idea Bank i Getin Noble Bank poinformowały, że Leszek Czarnecki, ich główny akcjonariusz, rozważa mocno opcję konsolidacji.

Temat 3: "Cyberbezpieczeństwo kraju" odc 3. "Bezpieczny jak sektor bankowy"

. Wszystko wskazuje na to, że będzie to największe śledztwo na rynku polskich obligacji korporacyjnych.Decyzja miliardera o konsolidacji banków raczej nie jest zaskoczeniem dla ekspertów. Getin Noble Bank od dawna ma problemy z rentownością. Połączenie z Idea Bankiem, który tego problemu nie ma, mogłoby mu więc bardzo pomóc. Idea Bank i Getin Noble ze stratami na GPW.

Jerzy Połomski -Dni Radomska.,,Mała błękitna chusteczka''

. Idea Bank jest bankiem nowym i wolnym od problemu kredytów we frankach szwajcarskich. Eliminuje to w praktyce możliwość sprzedaży papierów wartościowych tego rodzaju klientom detalicznym.

Bank nie cieszy się też dobrą opinią wśród klientów.. Nie każdy pożyczkodawca pozwoli klientom rozłożyć spłatę pożyczki na raty. Idea Bank i Getin Noble ze stratami na GPW.

Märkused